Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kočnerovské praktiky v našom školstve. Praktika č. 2: Zákon neporušuj, iba znásilňuj (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Hmm.

Tieto praktiky sa asi vyskytujú iba v regiónoch (samozrejme s výnimkou priateľských a rodinných vzťahov).

V Bratislave som ešte nepočul, že by učiteľ zo svojho hlboko podpriemerného platu niekomu platil výpalné alebo že by sa učiteľské miesta vybavovali. Rovnako sa väčšina netrasie o pracovnú zmluvu.

Prečo by to robili, keď sa čerstvý maturant môže zamestnať niekde v Alze či v T-come a mať vyšší plat ako učiteľ po piatich rokoch?

Riaditelia sa spravidla snažia učiteľov si udržať, učiteľská práca nie je natoľko lákavá, aby sa mohli niekomu vyhrážať stratou miesta.

Nastáva tu skôr opačný problém, že školy často držia učiteľov v dôchodkovom veku miesto toho, aby sa pokúsili nájsť niekoho nového.
 
Hodnoť

Včera

vysielala RTVS reprízu filmu Učiteľka. Podľa Vás by sa to mohlo kľudne natočiť s trochu zmeneným scenárom a pod názvom Riaditeľka a kľudne aj dnes ? Je to hnus, ale budúci rok by mali tomuto hnusu ľudia povedať vo voľbách dosť. A potom šup šup, zosobniť takéto správanie každému riaditeľovi a každému vedúcemu školského úradu a aj tým pánom na VÚCkách, lebo ako včera niekto povedal, urobili sme chybu, že nik neniesol za 40 rokov trvajúci komunizmus zodpovednosť. Ak takú chybu ešte raz zopakujeme, naozaj nepatríme do Európy, ale do Afriky.
 
Hodnoť

stefan

Aky narod,taka vlada.
 
Hodnoť

Relatívny blahobyt ako bič

na kočkošov.......Tu v blogu uvedené praktiky sa pohodlne praktizujú aj v iných rezortoch no a v súkromnom sektore sa praktiky rodinkárstva, mobingu a bosingu považujú za niečo úplne prirodzené. Človek osvietený (ten ,ktorý zo zásady nepristúpi na spoluprácu v takýchto záležitostiach) je bez problémov ostrakizovaný z takýchto kolektívov a prežije si svoje peklo na zemi. Najmä pre takéto záležitosti považujem zavedenie tzv nepodmieneného finančného príjmu pre občanov za dôležitý počin, aby sa aspoň čiastočne zobral vietor z plachát takýmto všelijakým " ambicióznym" kočnerom.
 
Hodnoť

Pán Žarnay

K+++
Toto všetko podporujú aj Štátne školské (dez-)inšpektorky. Prvé a najdôležitejšie je pre nich nájsť na oznámení - sťažnosti formálne "blchy" aby sa tým vôbec nemuseli zaoberať... Nahráva to "školo-kočnerovcom", ale pre školstvo a spoločnosť je to "lhaní do vlastní kapsy"
 
Hodnoť

Tibor

Dobrý deň všetkým diskutujúcim. Volám sa Tibor Papp a som učiteĺom, ktorý poukázal na vyššie uvedené praktiky v školstve. Dnes som už odstrihnutý, dostal som ukončenie pracovného pomeru za porušenie pracovnej disciplíny a verte, že zamestnať sa na inej škole bude pre mňa nemožné. Od 2015 / 2016 školského roka som začal byť bossingovaný a mobbingovaný. Práve tento príspevok Vám píše nebezpečná osoba Tibor Papp, ktorý neváha doniesť bombu na školu a odpáliť ju. Skončil som u vyšetrovateľa. Píše Vám človek, ktorý je súdne trestne stíhaný za ublíženie na zdravý a výtržnictvo - pritom register trestov mám čistý. Neváham použiť verbálne a fyzické násilie na kolegov, rodičov a ich deti. Pritom hodnotenie od študentov mám v priemere 1,5. Keď som oslovil zriaďovateĺa, Inšpektorát práce, Školskú inšpekciu, MŠ SR, policiu, NAKU, poslancov miestneho zastupiteľstv, parlamentu, lídrov politických strán. Všetci mi ukázali chrbát. Len pán Zarany, pán Ihnát a ešte dvaja ľudia sa ma zastali.

Spravili sa zo mňa zlosyn, psychický labilný človek, chronický sťažovateľ, proste pošliapať ako sa len dá, aby ma odstavili.
Najsmutnejšie je na tom to, že väčšina mlčí..., pripomína mi to môj vlastný Holokaust. Ako potom vychovávame našu mládež, kde a k čomu ju smerujeme. Za svojim si stojím, čo som tu napísal.

Tibor Papp dlhodobo šikanovaný učiteľ.Začali ma likvidovať, psychicky, dostali ma do úplnej izolácie, kolegovia sa mi radšej vyhnú
 
Hodnoť

Bimbo!

Sa nečuduj, keď sa s teba stal Mohamed. Už to meno je toxické! Nie je ti divné, že ťa všetci považujú za závadovú osobu? Podľa teba sú všetci hlupáci, len ty si lietadlo? Iste ti to hovoria aj tie hlasy!
 

 

Bimbo, len si sa tu do mňa naviezol, skryl za svoju prezývku, celkovo si tu nič nepovedal k veci. Môžeme sa stretnúť face to face a môžeš mi porozprávať čo máš na srdci. Ten tvoj príspevok hovorí o tebe.

Prepáč, ale nemám chuť tu viesť s Tebou takú úbohú diskusiu. Prajem Ti všetko dobré.

Tibor Papp
 
Hodnoť

Žarnay objavil Ameriku

Tak je to všade, pretože Zákonník práce definuje, že riaditeľ je nadriadený na zamestnanec je podriadený. V Zákonníku neexistuje niečo ako hlasovanie zamestnancov ako povedzme v obecnom zastupiteľstve, kde starosta nie je poslancom nadriadený.
A takýto Zákonník po ´89 nespravili ani komunisti, ani Kočner, ale kapitalisti a demokrati.
A čo sa týka toho prirovnania s Kočnerom, tiež nie je správne, tak sa správajú jednoducho gauneri a tí prevažujú hlavne v Smere, predtým v HZDS a pred ´89 u kariernych komunistov, proste jednoduchom povedané, u TUPOTY. Tupec sa vyznačuje tým , že nič nevie ale chce mať dobrý flek a prachy. A ten dobrý flek pravdaže štátny, kde inde by sa tupec uplatnil? /Preto je taký marazmus v štátnej správe a školstve, lebo je v nej obrovské množstvo tupcov a hlupáň - žien. Nič nevedia robiť, nikde inde mimo štátnej a verejnej správy by sa so svojimi (ne)vedomosťami a (ne)schopnosťami neuplatnili, a preto sú ľahko podrobiteľné a vydierateľné a preto držia hubu a krok.
Školstvo je preto marazmus.

A marazmus je o to horší, že vládnu Smerácki gauneri, kde neplatí zákon. Ak zamestnanec poukáže na svinstvo, tak sa nič nerieši , práve naopak, zamestnanec začne byť prenasledovaný a šikanovaný.

Riešenie? Iba Boží zásah. A nielen v tejto oblasti ale všade a celosvetovo. 1/3 ľudí sú gauneri na rôzny spôsob, 1/3 ľudí sú ľahostajná a 1/3 viac menej dobrá. A 1/3 sa bije s druhou 1/3 vo voľbách, na diskusiách a pod., a podľa toho, kam sa občas pridá časť z tej ľahostajnej 1/3 , má navrch dobro alebo zlo. Znova bohužiaľ väčšinou má navrch zlo. Už aj preto , že Satan pôsobí.

Pán Žarnay, a čo Vy. Nejako extra ste so zlom nebojovali. Nie tak , ako Matovič. Na jeho chrbáte ste sa dostali do parlamentu a tak ste od neho odišli. Prečo? Aj Vy takýmto správaním len nahrávate zlu .
 

 

To, ze som odisiel z OLaNO, malo svoje dovody a tie som aj vysvetlil. A ze som nejako extra nebojoval so zlom? Myslite tak, ze som mal vykrikovat na ulici, robit tlacovky, odkryvat dalsie kauzy? To nie, to som naozaj nerobil, pretoze v tomto som nevidel zmysel. Robil som to, co sa od poslanca ocakava. Predkladal som legislativne navrhy na zmeny v skolstve a samosprave, pomahal som obcanom, ktori ma poziadali o pomoc, riesil ich podnety so statnymi uradmi. Nemyslim si, ze som tymto nahraval zlu. A vase fatalisticke uvahy o tom, ze tu pomoze len Bozi zasah a ze tu posobi Satan, odmietam. Svet tvoria ludia, ktori su dost mudri na to, aby si urobili sami poriadok s tymi, ktori konaju zlo. Chce to len z ich strany viac statocnosti a odvahy. Vykrikovanim na tribunach, urazkami, sirenim nenavisti sa to vsak nezmeni k lepsiemu.
 

reagoval som

omylom mimo vlákna, prečítajte si nižšie.
 
Hodnoť

Váž. pán poslanec Žarnay,

Na existenciu Boha a a celého Božieho systému sú okrem viery aj dôkazy.Ale nebudem Vás presviedčať, každopádne príde zmena systému sveta. Možno potom zmeníte názor.
Pravdaže , spoločnosť , firmu, školu tvoria ľudia. Ale ako som napísal, ľudia sú rôzni a tupota v školstve prevažuje. Múdri sú v školstve v úplnej menšine. A tým aj statoční a odvážni.
A čo stým? Vy niečo napíšete, aj iní niečo napíšu, posťažujú sa a to je asi tak všetko. Píšete, že ste aj pomáhali ľuďom, chvályhodné. Legislatívne návrhy, hm, tie keby boli sebelepšie, tak neprejdú, to je hádzanie hrachu na stenu.
No neviem, za daných pomerov je najlepšie asi držať hubu a krok a čakať na Boží zásah.
Teraz pri príležitosti novembrovej revolúcie mnohé súdružky učiteľky pripravili so žiakmi slávnostné programy s pesničkami, básničkami , podobne, ako pred ´89 súdružky učiteľky pripravovali slávnostný program na výročie inej novembrovej revolúcie v r.1917. Ani vtedy ani teraz ani slovka kritiky, len chválospevy na revolúcie. A súdružky učiteľky sa snažia, tak vychovávajú mládež, že pribúda nacistická. A ak by sa k moci dostal učiteľ Kotleba, tak súdružky učiteľky pripravia so žiakmi ďalšiu novembrovú oslavu - kryštálovú noc z 9. na 10. novembra 1938 ...
taký je obraz školstva a učiteliek - vždy poplatné režimu.
Čo sa týka Vášho odchodu z Oľano, to som sklamane zaregistroval, ale vysvetlenie som mediálne nenašiel, ale, čo už, odišla aj Remišová, mne pripadala aj tak slabá, nevedela sa však preniesť, že sa nestala prezidentkou. Ja fandím Matovičovi, z môjho pohľadu je statočný politik.
P.S. Poznám otrasnú smerácku školu s otrasnými pomermi (podobne ako ste napísali v článku), kde vládne smerácka mafiánska tupota a samozrejme porušujú sa zákony a hrabe sa na všetky možné spôsoby, aj v sú-la-de so zá ko nom a ak sa nedá , tak aj nehanebne.
 
Hodnoť

 

Kam sme sa to dostali? Morálka, etika už pre ľudí nič neznamená a bohužiaľ to vidím aj v iných odvetviach, nie iba v školstve...........
 


Najčítanejšie


 1. Pavel Sibyla: Hrozná pravda o zadržaní Haščáka a väzbe Jankovskej 5 696
 2. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka 2 669
 3. Jana Júdová: Pán Gröhling, nedajte sa, bojujte 2 530
 4. Věra Tepličková: Vážení Pán premiér 2 378
 5. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 2 037
 6. Elena Antalová: Po Ficovi sa Pavol Habera pustil do Matoviča 1 816
 7. Tomáš Kubuš: Egypt 2020 (foto) 1 346
 8. Milan Hutera: Ako som začal fotiť objekty hlbokého vesmíru 1 298
 9. Martin Borguľa: Ceny nehnuteľností stále rastú. Riešením pre ľudí budú štátne nájomné byty 1 210
 10. Miroslav Ferkl: Igor Matovič, by si mal uvedomiť! 1 168

Rebríčky článkov


 1. Peter Zajac: Nerob si starosti, štát sa o teba na dôchodku postará…
 2. Miriam Studeničová: Kritika ženského odievania
 3. Jozef Legény: Koľko koronahibakušov má na svedomí premiér Matovič?
 4. Marian Vojtko: v Tescu teroristom?
 5. Ján Franz: Cintoríny v obci Dobrá voda
 6. Erik Koncz: Hunt a kráľ Štefan alebo ako súvisí vznik Uhorského kráľovstva s Hontom ?
 7. Štefan Vidlár: Svetlá rámp
 8. Július Kovács: Fico a Kotleba nám pripravili Vianočný darček minimálne 800 mŕtvych navrch
 9. Július Kovács: Matovič nastúp do truhly ozývalo sa z davu náckov pred jeho domom.
 10. Ján Škerko: Hra s vnúčatkami predškolského veku – improvizácia je základ


Už ste čítali?