Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Krídelko alebo stehienko, pán europoslanec Číž? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

Pán Žarnay, prinajmenšom

odsledovať, či sa pán europoslanec napadnutým pracovníkom adekvátne ospravedlnil. Oceňujem článok, podobné majú moc pôsobiť preventívne výstražne na správanie ľudí v kritickejších situáciách. Oceňujem, síce na diaľku, ale už dlho, aj Váš charakter a odvahu poukázať mocnejším na ich prešľapy. Nech sa Vám v zdraví darí. Jozef IVAN
 

Po takmer dvoch hodinách sa vraciam.

Vo Vašom profile čítam, hoci je to, myslím, mediálne známe, že ste pre svoj postoj stratili prácu. V obidvoch prípadoch sa zrkadlí spoločný menovateľ: nedostatočná úroveň organizovanosti nášho štátu. Výber ľudí na vedúce miesta je benevolentný, odflakávaný. Dôsledky si odnášajú slabí, prostí občania platiaci dane pochybnému systému. Toto tiež treba riešiť. S pozdravom Jozef IVAN
 

 

Nesúhlasím s ospravedlnenia mi
Je to len taká výhovorka
Ak na niekoho nahulakam som hulvát a keď sa potom ospravedlním nič to nemení na pravde že aj tak som ten istý hulvát
Ten kto sa ospravedlňuje si len prihrieva svoju polievočku
Nahulaka, zastraši a v tom človeku ktorému bolo vybrané to už zostane v podvedomí, bude zadtraseny, nabudúce radšej odloží bokom, aby zostalo pre pána veľkomozneho a ten hulvát si kľudne príde a zmieri sa a spriateliť, ospravedlní sa a má aj výsledok aj odpustenie a beztrestnosť.
Farizejstvo
Neverim žiadnemu ospravedlnenia
Keď sa niekto správa ako hlupák tak aj je hlupák, môže sa aj sto krát ospravedlnit
 

Cit.: "Nesúhlasím

s ospravedlnenia mi
Je to len taká výhovorka"

Núž, ja nesúhlasím s tvojím názorom, nakoľko ospravedlnenie je veľmi silný dôkaz toho, že si človek, ktorý zlyhal vstúpil do svedomia a uvedomil si, že pochybil.
A to na rozdiel od burana plného pýchy, ktorý je presvedčený o svojej neomylnosti a nadradenosti predsa len dôkaz o charaktere človeka.
Každému sa predsa môže stať, že občas vypení.
V tomto prípade neprekvapilo, že sa to stalo Čížovi pre kuracie stehno. :))

Čížovi a jeho kardiovaskulárnemu systému by skôr prospela hladovka, aby raz, pri podobnej situácii nedostal infarkt a neodchádzal z tohoto sveta s nenaplnenou silnou túžbou po pečenom kuracom stehne.
O jeho charaktere a pýche radšej pomlčím.

P.s. Pán Žarnay, nabudúce mu povedzte len: "Pozor na srdiečko pán kolega!"
 

 

Ale no taaak, obaja vieme ze naozaj si clovek vstupi do svedomia tak v 10 % pripadov, v ostatnych sa ospravedlni len aby mal s "tou neprijemnou zalezitostou" z pokoj
 

Bachratá Smero ošípaná

Doktor politických vied sa n=am prejavil.
 

Mýliš sa

Človek plný pýchy a pocitu nadradenosti sa nikdy neospravedlní.
Počul si ospravedlniť sa hranola? :)

Ospravedlnenie je známka sebareflexie a uznanie, že človek spravil chybu. Čo taký nadsamci plný pýchy nedokážu spracovať. Čiže, u takých žiadnych 10% ale 0%. :) Ospravedlnenie nie je slabosť ale je známkou silného charakteru.
Aj podľa toho vidíš, koho máš pred sebou. Či magora - psychopata, alebo charakterného človeka.
Všetci sme omylní a občas každý uletí. To si hranol a ten tlstý ***** však nikdy nepriznajú ani sami pred sebou. Ich pýcha a pocit nadradenosti sú silnejšie, ako svedomie, ktoré u psychopatov absentuje.
 

 

K vašim úvahám, ako je to s ospravedlním len toľko, že ospravedlnenie je vždy na mieste a vo svojom slovníku by človek slová ospravedlňujem sa, prepáčte, určite mal mať. Použije ich samozrejmé podľa nevlastného uváženia a pocitu, že je ich potrebné vysloviť.

Čo sa meritu veci týka, a totiž tieto úvahy v súvislosti s osobou toho primitívneho zúfalca Číža, to je myslím zbytočné. Ako, hádzať perly sviniam?
 

 

:-)
.. samozrejme podľa vlastného uváženia... ; samozrejme :-)
 

"riešiť veci KULTIVOVANE"

Toto slovo sa mi v prípade tohto pána poslanca javí ako zvlášť nevhodné... Veď sa na neho len pozrite, jeden neupravený, nespôsobný človek + jeho rečový prejav a všetko jasné. Len neviem presne odhadnúť, kde v akej dobe u neho zastal čas. To, že má svoj vek, vôbec nie je určujúce pre to, ako vyzerá - stará sa o seba - je to skrátka reprezentant ako sa patrí.
 

 

Prepáčte p. europoslancovi Čížovi jeho spravodlivý hnev. On je asi "na diéte" a preto sa domáhal zdravej a diétnej kuracinky. Veď práve naštartoval úspešnú zahraničnú kariéru a nejakí nezodpovední slovenskí kuchári sa mu snažia hádzať polená pod nohy.
 

 

Sprosty utok proti uspesnemu slovenskemu europoslanectvu.
 

 

Oto Oto... a pritom stacilo vytiahnut telefon, zacat nahravat video a prist k poslancovi a poziadat ho nech to zopakuje a kameru este raz a zrozumitelne.

A ak sa tam neda nahravat, lebo z nejakeho dovodu to nie je verejny priestor, tak ste na jednej urovni, ako poslanec opozicie bojujuci za spravodlivost ak neviete ist po takom hladnom prasiatku, ako potom chces zabojovat proti velkym rybam? Ako ked sa zlaknes a nejdes do konfliktu s primitivom? Naozaj sa zamysli, co robis za ten plat v parlamente.
 

 

Tiež som sklamaný z Vašej reakcie,ale aspoň sa vo Vás ,aj keď oneskorene ozvalo svedomie.S týmto práve takýto smradi počítajú,že sa ich bojíme .
 

 

Ďakujem vám za vašu dôveru a prajem tiež všetko dobré.
 

 

Pán Žarnay, elegantnú džentlmenskú príučku: vystúpiť nahlas a upozoniť kolegu Číža, aby riešil veci kultivovane a bez urážania. Alebo nech sa ide najesť do... Brusselu, Viedne, Luxemburgu, a iných fajnových miest...
 

Možno bude Čiž prekvapený

skromnosťou bruselskej jedálne. Len bude problém tam nahulákať v správnom jazyku.
 

 

No predsa po belgicky, či???
Belgicky hovorí Číž plynule...
 

Hrdina ex post

Vážený pán poslanec,

Vy ste typický príklad zbabelca, submisívneho, predposratého muža, v ktorom sa svedomie ozve až ex post. Ak ste mali pocit, že sa dejú neprávosti, mali ste zasiahnuť okamžite. Stačilo slovne na obranu kuchárky, vedúceho alebo iných ľudí, ktorým sa podľa Vás diala krivda. Stačilo iba nahlas vysloviť svoj názor, zastať sa kuchárky. Najväčší úbožiak je ten, ktorý sa mlčky prizerá, ani nehlesne, čuší ako voš pod chrastou, strká hlavu do piesku, tvári sa, že sa ho konflikt nijako netýka, nevie kam by zutekal, aby to nemusel riešiť, aby sa nemusel zamiešať do nepríjemného otvoreného konfliktu, ale potom sa mu to cele´uloží v hlave, zrazu sa v ňom ozve svedomie a farbisto opíše a celému národu sa posťažuje, čo sa mu prihodilo a prstom ukáže na vinníka. Zrazu to dokáže, zrazu je z neho hrdina. Keď sa z toho dajú vytĺcť dobré politické body a prihráť si polievočku hoc aj na kuracom stehienku. To je tak žalostné, čo predvádzate, taká neskutočná zbabelosť a ľudská pokrivenosť. To kam až klesla slovenská politika, keď nám tu začnú politici farbisto opisovať svoje storky z parlamentnej jedálne? Vy nemáte nejakú normálnu agendu, ktorej by ste sa mohli venovať, ale budete nás tu teraz kŕmiť a zásobovať príhodami z chodieb parlamentu, z parlamentného bufetu či jedálne? Nabudúce nám skúste porozprávať, ako ste sa viezli vo výťahu a ktorý poslanec je chrapúň, lebo vstúpil do výťahu a nepozdravil alebo nepodržal nejakej dáme dvere, nedal jej prednosť. Síce nikdy nezasiahnete, len mlčky sa to bude vo Vás búriť a potom nám to zas hrdinsky skúste opísať a vypyýtať si od nás radu, čo s tým.

To kde rastú takíto úbožiaci? Kde rastú takíto pseudohrdinovia? Ktorá strana sa môže pochváliť týmto druhom politikov, ktorým odvaha nabieha až vtedy, keď sadnú za počítač a dajú sa do písania? Byť Vami, zaleziem do myšacej diery a nie to ešte všetkým vytrúbim na známosť, aký som chlap, jak z ***** zdrap.

A teraz k samotnému konfliktu. Je samozrejmé, že muž sa má k žene vždy chovať slušne a s úctou, najmä nezvyšovať hlas, ale pokúsiť sa vzájomný spor riešiť kultivovane, prípadne s jej nadriadeným. Aj keď ide až o poslanca a len o kuchárku. Na druhej strane, jeho hnev bol oprávnený, lebo parlamentná jedáleň má prioritne slúžiť 150 poslancom parlamentu a jeho interným zamestnancom. Brániť sa vetou kuchárky, že: "Dnes bolo v jedálni veľa hostí, a preto sa jeden z chodov jedla (kuracie stehno) už minul." neobstojí. Zlý manažment jedálne. Neschopný. V bežných podnikoch či firmách to dokáže bezproblémovo fungovať, tak prečo by to nemalo fungovať práve v parlamente? Z tohto pohľadu je sťažnosť Číža oprávnená. Druhá vec je, že to mal riešiť slušne a svoju sťažnosť adresovať manažmentu stravovacieho zariadenia. A požadovať nápravu.

Čo si má o tom myslieť bežný volič? V parlamente sa vyskytol problém, jeden poslanec zvozí kuchárku a druhý, ten mlčiaci, len prihliadajúci, to nabonzuje národu, zmedializuje. Problém to nevyriešilo. Len ukázalo, ako dokážu v reále politici riešiť problémy. Tie ich. Nie naše. Budú vedieť riešiť tie naše? Či len o nich nahlas chrapúnsky vykrikovať alebo mlčky hrdinsky písať? Nádherný obraz Slovenska na pozadí konfliktu v parlamentnej jedálni. Koalicia kričí a žiada nápravu, opozícia všetko zaznamenáva a medializuje. A národ sa smeje na oboch. Potlesk, páni politici!
 

.

Zly management jedalne? Si sa zblaznil? Jedavam menucka peknych par rokov kade tade po BA. A aby mali o 14:00 vsetko z ponuky, to je teda zazrak. Preco by to aj robili. O 14:00 uz 99% ludi ma davno po obede. Zbytocne by vyhadhovali jedlo. Neviem v akom svete zijes.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 501
 2. Lórant Kulík: Fotoreportáž: Postrehy a dojmy z víkendového testovania na COVID 19 v Košiciach 423
 3. Roman Foltin: Pri riadení strany SaS nezabúdam na dôveru občanov 271
 4. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 123
 5. Martin Greguš: RTVS – Pumpa: Koliková, Lučanský...patrí smrť a samovražda do humoristickej relácie? 108
 6. Věra Tepličková: Nevyužitý potenciál sedí doma a zbytočný impotenciál kecá? 94
 7. Ján Komrska: Marcyho hora, New York 87
 8. Leonard Malacký: Dnes som sa otestoval 61
 9. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Môj kolega utečenec 51
 10. Miroslav Binčík: Pellegriniho chrbát nikdy bolieť nebude. Jamkatá bábka zabúda 49

Rebríčky článkov


 1. Miroslava Arpášová: Čo je zlé na ikebanách? /Z cyklu Filozofia z akropoly Zlatý Bažant/
 2. Richard Gajarský: Vakcinácia po slovensky.
 3. Miroslav Binčík: Pellegriniho chrbát nikdy bolieť nebude. Jamkatá bábka zabúda
 4. Denis Jacko: V Prahe
 5. Vladimír Krátky: Rakušáci v týchto dňoch testujú o život, ale málo vakcinujú !
 6. Rudolf Hozák: Blíži sa koniec rozdielom medzi mobilom a PC
 7. Milan Koval: Ako ďalej, alebo kam „ kráčaš „ Slovensko ?
 8. Vladimír Krátky: Klient je úplné h***o, nevie nič !
 9. Veronika Svabyova: Poézia
 10. Silvia Smolková: Tódovej "followeri"


Už ste čítali?