Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Džungľa v zborovni (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Učitelia!

Musíte /SA/ držať za jeden povraz, ktorým Vás ako kedysi v MŠ pán poslanec prevedie džungľou, ktorú "vysádza" v parlamente.
 
Hodnoť

 

mal som tiež túto skúsenosť, a môžem potvrdiť, že vzťahy v rámci učiteľsko/riaditeľských kolektívov sú ďaleko najhoršie zo všetkého, čo som v profesionálnom živote zažil.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Pokračovanie

Koltleba nikdy nič také ohavné ako súčasná koalícia voči bežným občanom v masovejšom merítku NIKDY NEVYKONAL a ANI NEVYKONÁ. SANKČNE - voči nepohodlným spoluobčanom v plnom rozsahu NEUPLATNIL, ANI NEUPLATNÍ. Uvedené zlo dokáže v životnej praxi občana SR realizovať nie fašista, lež iba marxista, boľševik, exkomunista, či sociálny demokrat, ale TROCKISTA ako Fico a Bláha. Ten kto uznáva ideológiu triedneho boja v živote spoločnosti. Aj poprava katom Islamského štátu je milosrdnejšia voči obeti popravy - aj keď ju stojí cenný život. A to sme sme na *Slovensku a v 21. storočí, spoluobčania !!! To vám ako obeť politiky Richtera a SMERu_SD jednojednoznačne garantujem. A prajem vám obom úprimne zažiť strmhlavý a neľútostný pád z VRCHOLU PROFESIOVEJ KARIÉRY ako ja -PEDAGÓGA v profesionálnej kariére - nazvaný v sociologikej a odbornej literatúre - S O C I Á L N A SMRŤ (!) resp. POPRAVA (!) - nepohodlného občana a rebela za spravodlivosť v krajine - vládnucou mocou. Vaša VIA IURIS nesiaha takto postihnutým občanom v statočnosti a túžbe po spravodlivosti a práve ani po členky. Ani Kačinského strane Právo a spravodlivosť v susednom Poľsku (-ideologický garant Progresívneho Slovenska). Právo a spravodlivosť sú hodnoty, na ktorých chcem stavať, možno neopatrne povedala pani Z. Čapurtová v TA3. . A nechtiac prezradila o tézy koho sa opiera jej strana. Ako nedávno strana pani A. Malíkovej-Beloulusovej. No tá si aspoň poctivo dala do názvu Kačinského pollitický objekt v Poľsku. Nič neskrývala.. Aj oni, Poliaci s ktorými zavše diskutujerme, sú šokovaní z našich občanov zažívajúcich svoju sociálnu smrť a stratu slobodného občianskeho statusu. Na úrovni pomerov vo vojnových nemeckých koncentračných táboroch a ruských zabíjackych gulagoch.

Preberte sa , vážení kandidáti. Vy nepoznáte hraničné podmienky života časti, nás taktiež, no už trvale - STIGMATIZOVANÝCH OBČANOV TEJ ISTEJ SR AKO VY, priatelia kandidáti. Nie vždy je potrebné mať na ruke vytetované číslo väzňa vo vyhladzovacích lágroch totalít národného socializmu i socializmu a komunizmu!!! A predsa sme tu a existujeme. Bez akéhokoľvek záujmu o naše osudy ako súčasných občanov SR ! Doslovne prežívame... Navždy stigmatizovaní ako Židia či Rómovia, no ony a oni ako obete, ktorým sa vzdáva aspoň primeraná občianska spoločenská úcta i piéta. Sme zabudnutí!

Prečo, pán servilný redaktor TA 3 - pán Dolinský - nepozvete na dialóg do vašej TV mňa, ktorý prežil vlastnú sociálnu popravu úradníkmi Richtera, Vážneho, Fica@comp. ?! NIE JE TO AKTUÁLNA SPRAVODAJSKÁ TÉMA? ORIGINÁLNA A POTREBNÁ k PREZENTÁCII SPOLUOBČANOM v TA3?! Pretože - máte pochopiteľný strach o existenciu, keby sa verejne zverejnili spáchané krivdy napr. na mne štátom, ktorý si hrdo vraví SR v 21. storočí. Nie za fašizmu a komunizmu. Tu a teraz-nedávno. To spoluobčanov totálne nezaujíma.?!. Preto sme tam, kde sme. V permanentnej spoločenskej kríze. No, vrátim sa k dnešnej diskusii. Už som si občiansky uľavil a vyžaloval sa aspoň čitateľom svojho blogu. Aby raz a navždy pochopili ako ľudsky plytkých kandidátov na prezidenta tu máme. Napriek tomu, že sú vysokými pohlavármi - Śevčovič - podpredsedom EÚ a Z. Čaputová je šéfkou Via Iuris a pasuje sa do role ochrankyne ľudských práv, ktoré sú dnes vládnou koalíciou tvrdo pošliapavané denne a ona sa tvári ako keby ich aktívne chránila a ubránila. Radšej by som ba vašom mieste mlčal, drahá pani kandidátka..

Čaputová chce rozumieť ľuďom a vrátiť balans medzi ľudom a vládou a balans medzi politikmi a občanmi-ich voličmi.. Väčšiu zodpovednosť politikov za chybné rozhodnutia a ich trestnú
 
Hodnoť

 

Ono to už vyzerá, že učitelia sú deti, ktoré sa nevedia ani o seba postarať a tak potrebujú špeciálnejšiu opateru, než všetci ostatní občania Slovenska, napr. takí farmári, ale v podstate každý pracujúci. A samozrejme, potom sa čudujú, že s tou úctou k ním to je rôzne. Iste, je to rôzne - stále existujú učitelia, ktorí úctu majú. A existujú aj takí, čo si ju nevyslúžili, inak by sa o nich nehovorilo. V zborovniach to vidno - mnohí mlčia, pretože ani nemajú chuť sa za takých kolegov postaviť (to by si mal pán poslanec zistiť tiež), druhí kričia, kade chodia, že z nich ešte nikto neurobil chránený druh. Potom vypisujú poslancom, ktorí by z nich ohrozený druh radi urobili, možno aj pod vplyvom vlastných zlých skúseností. Zároveň sa im mieša argumentácia, lebo raz bojujú proti väčšiemu vplyvu zriaďovateľa a potom zas, aby vplyv mal. Nemá to hlavu ani pätu, ako celé školstvo. Verím, že učitelia vedia využiť rovnaké nástroje na svoju ochranu, ako všetci ostatní, a že ak treba riešiť bossing a mobbing, tak globálne, pre všetkých, páni poslanci.
 
Hodnoť

PÁN ŽARNAY...

...problém, ktorý tu popisujete na ktorý sa (z môjho pohľadu rozhodne chvályhodne) snažíte nájsť riešenia,
je bohužiaľ zažratý na všetkých úrovniach spoločnosti.

Nevravím, že s týmto mojím poznaním a chápaním veci sa stotožní každý, ale podľa môjho názoru sú takéto prejavy morálnej degradácie výsledkom súbehu konkrétnych faktorov a doby.
Stručne a zjednodušene povedané:
my Slováci to nezvládame, nezvládame kombináciu faktorov typu "národná mentalita" a mentalita trhového hospodárstva".

Ako ročník 1975 si už trúfam povedať, že morálny úpadok medziľudských vzťahov na pracoviskách vidím a zreteľne vnímam:
nie že by sa kolegialita a vzájomná úcta vytrácali, to nie, ale skôr sa istým spôsobom (z môjho uhlu pohľadu rozhodne negatívnym) transformujú a deformujú.
Kolegialita a vzájomná úcta existujú v jednotlivých hlúčikoch, neraz vedených lokálnymi alfasamcami.

Šťastím (relatívnym) pre učiteľov na štátnych školách je, že tam kontrolné nástroje a spôsoby riešenia problému možné zaviesť je,
nešťastím pre spoločnosť ako celok je však to, že trend vývoja je --zdá sa-- bohužiaľ nezvratným.

V takejto spoločnosti a pri takýchto trendoch sa teda trebárs nedivme,
že rastie volanie po nepodmienenom základnom príjme,
alebo tomu,
že bude v spoločnosti narastať počet jedincov s pocitom spoločenského vyčlenenia
(viz fenomén "hikikomori" v Japonsku a "freeter" v krajinách západného sveta).

Držím Vám preto v tejto Vašej snahe palce:
snáď sa Vám aspoň vo Vašej pôvodnej profesnej oblasti niečo v tomto smere dobré podarí.
 
Hodnoť

Toto

sa deje aj vo fabrikách: https://v-hano.webnode.sk/news...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Štefan Holý: Sulík - nová verzia Jána Ľuptáka? 1 141
 2. Martin Borguľa: Taká obyčajná normálnosť – to je to, čo tu chýba 840
 3. Stanislav Martinčko: Izolujú úrady pre vírus Súmračnú ??? 794
 4. Jozef Kmeto: Kotlebovci chcú presadiť analýzu neslovanských čŕt niektorých občanov 564
 5. Pavel Weiss: Otvorená aj skrytá diskriminácia seniorov na pracovnom trhu 401
 6. Marián Viskupič: Koľko sa nabalil Robert Fico za 12 rokov? Ján Počiatek možno prezradil viac, ako chcel! 380
 7. Marek Strapko: Kým ma nezbili neonacisti... 275
 8. Jozef Sitko: Čo bude, ak uspejú: Fico, Kotleba, Danko aj Harabin? 219
 9. Vladimír Bednár: Zabitie Solejmáního ako odkaz pre Putina 215
 10. Viktor Križan: Pellegrini neklame, Smer s Kotlebom naozaj vládnuť nebude 166

Rebríčky článkov


 1. Dušan Seberíni: Len keď je válov
 2. Vladimír Krátky: Kde je Boris Kollár ?
 3. Matej Galo: Budúcnosť medzi Slovenskom a Britániou? Časť 2.
 4. Miška Emericiová: Psycho
 5. Milan Lacúch: Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 2
 6. Matej Galo: SLOVENSKO POTREBUJE ODBORNÍKOV, AKO JE MARTIN KLUS. ČASŤ 1.
 7. Miška Emericiová: Skaza
 8. Július Kovács: Bela charakter a Ríško balonik si myslia o ľuďoch, že sú h*vná.
 9. Vladimír Seman: Otvorený list Richardovi Sulíkovi o Zemplínskej šírave
 10. Miška Emericiová: Balada o klaunovi


Už ste čítali?