Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Džungľa v zborovni (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Učitelia!

Musíte /SA/ držať za jeden povraz, ktorým Vás ako kedysi v MŠ pán poslanec prevedie džungľou, ktorú "vysádza" v parlamente.
 
Hodnoť

 

mal som tiež túto skúsenosť, a môžem potvrdiť, že vzťahy v rámci učiteľsko/riaditeľských kolektívov sú ďaleko najhoršie zo všetkého, čo som v profesionálnom živote zažil.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Pokračovanie

Koltleba nikdy nič také ohavné ako súčasná koalícia voči bežným občanom v masovejšom merítku NIKDY NEVYKONAL a ANI NEVYKONÁ. SANKČNE - voči nepohodlným spoluobčanom v plnom rozsahu NEUPLATNIL, ANI NEUPLATNÍ. Uvedené zlo dokáže v životnej praxi občana SR realizovať nie fašista, lež iba marxista, boľševik, exkomunista, či sociálny demokrat, ale TROCKISTA ako Fico a Bláha. Ten kto uznáva ideológiu triedneho boja v živote spoločnosti. Aj poprava katom Islamského štátu je milosrdnejšia voči obeti popravy - aj keď ju stojí cenný život. A to sme sme na *Slovensku a v 21. storočí, spoluobčania !!! To vám ako obeť politiky Richtera a SMERu_SD jednojednoznačne garantujem. A prajem vám obom úprimne zažiť strmhlavý a neľútostný pád z VRCHOLU PROFESIOVEJ KARIÉRY ako ja -PEDAGÓGA v profesionálnej kariére - nazvaný v sociologikej a odbornej literatúre - S O C I Á L N A SMRŤ (!) resp. POPRAVA (!) - nepohodlného občana a rebela za spravodlivosť v krajine - vládnucou mocou. Vaša VIA IURIS nesiaha takto postihnutým občanom v statočnosti a túžbe po spravodlivosti a práve ani po členky. Ani Kačinského strane Právo a spravodlivosť v susednom Poľsku (-ideologický garant Progresívneho Slovenska). Právo a spravodlivosť sú hodnoty, na ktorých chcem stavať, možno neopatrne povedala pani Z. Čapurtová v TA3. . A nechtiac prezradila o tézy koho sa opiera jej strana. Ako nedávno strana pani A. Malíkovej-Beloulusovej. No tá si aspoň poctivo dala do názvu Kačinského pollitický objekt v Poľsku. Nič neskrývala.. Aj oni, Poliaci s ktorými zavše diskutujerme, sú šokovaní z našich občanov zažívajúcich svoju sociálnu smrť a stratu slobodného občianskeho statusu. Na úrovni pomerov vo vojnových nemeckých koncentračných táboroch a ruských zabíjackych gulagoch.

Preberte sa , vážení kandidáti. Vy nepoznáte hraničné podmienky života časti, nás taktiež, no už trvale - STIGMATIZOVANÝCH OBČANOV TEJ ISTEJ SR AKO VY, priatelia kandidáti. Nie vždy je potrebné mať na ruke vytetované číslo väzňa vo vyhladzovacích lágroch totalít národného socializmu i socializmu a komunizmu!!! A predsa sme tu a existujeme. Bez akéhokoľvek záujmu o naše osudy ako súčasných občanov SR ! Doslovne prežívame... Navždy stigmatizovaní ako Židia či Rómovia, no ony a oni ako obete, ktorým sa vzdáva aspoň primeraná občianska spoločenská úcta i piéta. Sme zabudnutí!

Prečo, pán servilný redaktor TA 3 - pán Dolinský - nepozvete na dialóg do vašej TV mňa, ktorý prežil vlastnú sociálnu popravu úradníkmi Richtera, Vážneho, Fica@comp. ?! NIE JE TO AKTUÁLNA SPRAVODAJSKÁ TÉMA? ORIGINÁLNA A POTREBNÁ k PREZENTÁCII SPOLUOBČANOM v TA3?! Pretože - máte pochopiteľný strach o existenciu, keby sa verejne zverejnili spáchané krivdy napr. na mne štátom, ktorý si hrdo vraví SR v 21. storočí. Nie za fašizmu a komunizmu. Tu a teraz-nedávno. To spoluobčanov totálne nezaujíma.?!. Preto sme tam, kde sme. V permanentnej spoločenskej kríze. No, vrátim sa k dnešnej diskusii. Už som si občiansky uľavil a vyžaloval sa aspoň čitateľom svojho blogu. Aby raz a navždy pochopili ako ľudsky plytkých kandidátov na prezidenta tu máme. Napriek tomu, že sú vysokými pohlavármi - Śevčovič - podpredsedom EÚ a Z. Čaputová je šéfkou Via Iuris a pasuje sa do role ochrankyne ľudských práv, ktoré sú dnes vládnou koalíciou tvrdo pošliapavané denne a ona sa tvári ako keby ich aktívne chránila a ubránila. Radšej by som ba vašom mieste mlčal, drahá pani kandidátka..

Čaputová chce rozumieť ľuďom a vrátiť balans medzi ľudom a vládou a balans medzi politikmi a občanmi-ich voličmi.. Väčšiu zodpovednosť politikov za chybné rozhodnutia a ich trestnú
 
Hodnoť

 

Ono to už vyzerá, že učitelia sú deti, ktoré sa nevedia ani o seba postarať a tak potrebujú špeciálnejšiu opateru, než všetci ostatní občania Slovenska, napr. takí farmári, ale v podstate každý pracujúci. A samozrejme, potom sa čudujú, že s tou úctou k ním to je rôzne. Iste, je to rôzne - stále existujú učitelia, ktorí úctu majú. A existujú aj takí, čo si ju nevyslúžili, inak by sa o nich nehovorilo. V zborovniach to vidno - mnohí mlčia, pretože ani nemajú chuť sa za takých kolegov postaviť (to by si mal pán poslanec zistiť tiež), druhí kričia, kade chodia, že z nich ešte nikto neurobil chránený druh. Potom vypisujú poslancom, ktorí by z nich ohrozený druh radi urobili, možno aj pod vplyvom vlastných zlých skúseností. Zároveň sa im mieša argumentácia, lebo raz bojujú proti väčšiemu vplyvu zriaďovateľa a potom zas, aby vplyv mal. Nemá to hlavu ani pätu, ako celé školstvo. Verím, že učitelia vedia využiť rovnaké nástroje na svoju ochranu, ako všetci ostatní, a že ak treba riešiť bossing a mobbing, tak globálne, pre všetkých, páni poslanci.
 
Hodnoť

PÁN ŽARNAY...

...problém, ktorý tu popisujete na ktorý sa (z môjho pohľadu rozhodne chvályhodne) snažíte nájsť riešenia,
je bohužiaľ zažratý na všetkých úrovniach spoločnosti.

Nevravím, že s týmto mojím poznaním a chápaním veci sa stotožní každý, ale podľa môjho názoru sú takéto prejavy morálnej degradácie výsledkom súbehu konkrétnych faktorov a doby.
Stručne a zjednodušene povedané:
my Slováci to nezvládame, nezvládame kombináciu faktorov typu "národná mentalita" a mentalita trhového hospodárstva".

Ako ročník 1975 si už trúfam povedať, že morálny úpadok medziľudských vzťahov na pracoviskách vidím a zreteľne vnímam:
nie že by sa kolegialita a vzájomná úcta vytrácali, to nie, ale skôr sa istým spôsobom (z môjho uhlu pohľadu rozhodne negatívnym) transformujú a deformujú.
Kolegialita a vzájomná úcta existujú v jednotlivých hlúčikoch, neraz vedených lokálnymi alfasamcami.

Šťastím (relatívnym) pre učiteľov na štátnych školách je, že tam kontrolné nástroje a spôsoby riešenia problému možné zaviesť je,
nešťastím pre spoločnosť ako celok je však to, že trend vývoja je --zdá sa-- bohužiaľ nezvratným.

V takejto spoločnosti a pri takýchto trendoch sa teda trebárs nedivme,
že rastie volanie po nepodmienenom základnom príjme,
alebo tomu,
že bude v spoločnosti narastať počet jedincov s pocitom spoločenského vyčlenenia
(viz fenomén "hikikomori" v Japonsku a "freeter" v krajinách západného sveta).

Držím Vám preto v tejto Vašej snahe palce:
snáď sa Vám aspoň vo Vašej pôvodnej profesnej oblasti niečo v tomto smere dobré podarí.
 
Hodnoť

Toto

sa deje aj vo fabrikách: https://v-hano.webnode.sk/news...
 


Najčítanejšie


 1. Martin Borguľa: Ceny nehnuteľností stále rastú. Riešením pre ľudí budú štátne nájomné byty 148
 2. Věra Tepličková: Vážení Pán premiér 130
 3. Věra Tepličková: Zabudol vôl, že teľaťom bol, alebo keď sa opozíciou v koalícii stáva premiér 30
 4. Július Kovács: Fico a Kotleba nám pripravili Vianočný darček minimálne 800 mŕtvych navrch 16
 5. Marek Mačuha: Matovič za návrat Hlasosmeru 15
 6. Pavel Sibyla: Hrozná pravda o zadržaní Haščáka a väzbe Jankovskej 11
 7. Anna Milanová: Danka a Janka... 2020 9
 8. Milan Hutera: Ako som začal fotiť objekty hlbokého vesmíru 9
 9. Martin Droppa: Máme to radi naživo 7
 10. Jana Júdová: Pán Gröhling, nedajte sa, bojujte 7

Rebríčky článkov


 1. Dušan Seberíni: Kde skladuje Matovič koronavírusy?
 2. Peter Zajac: Nerob si starosti, štát sa o teba na dôchodku (ne)postará…
 3. Miriam Studeničová: Kritika ženského odievania
 4. Jozef Legény: Koľko koronahibakušov má na svedomí premiér Matovič?
 5. Marian Vojtko: v Tescu teroristom?
 6. Ján Franz: Cintoríny v obci Dobrá voda
 7. Erik Koncz: Hunt a kráľ Štefan alebo ako súvisí vznik Uhorského kráľovstva s Hontom ?
 8. Štefan Vidlár: Svetlá rámp
 9. Július Kovács: Fico a Kotleba nám pripravili Vianočný darček minimálne 800 mŕtvych navrch
 10. Július Kovács: Matovič nastúp do truhly ozývalo sa z davu náckov pred jeho domom.


Už ste čítali?